Masopustní veselice

Masopustní veselice.

Radost z masopustu si děti užívaly celý týden od pondělí 19. 2. až do pátku 1. 3. 2024. Seznámily se s tradicí masopustu, zahrály si veselé masopustní hry, plnily různé úkoly nebo si vyráběly všelijaké papírové masky. Ve čtvrtek 22. 2. nás navštívil kouzelník pan Milan Ošmera. A to bylo teprve něco, když talíře, míčky a barevné kruhy létaly vzduchem a žádný nespadl na zem. A pak přišla ta pravá kouzla. Jak to ten kouzelník jenom dělá, lámali si všichni hlavu.

Ve čtvrtek 29. 2. nastal čas na ten pravý karneval. Děti se převlékly za nejrůznější hrdiny, princezny, kouzelníky, hasiče nebo zvířátka. A což teprve paní učitelky. Jedna jak druhá, ale jinou barvu má. No to jsou přeci pastelky! Hned po svačince jsme se vydali na plnění úkolů v jednotlivých třídách. Házeli jsme míčky do karnevalového šaška, zdolávali slalom s medvědími tlapami, závodili v chůzi po kytičkách a namotávali bonbóny na provázku. Po splnění všech úkolů jsme se sešli ve třídě Koťátek, abychom předvedli své masky na módní přehlídce. Jako odměnu všichni dostali výborné koblížky od paní kuchařek a malou omalovánku. Závěr patřil pořádné karnevalové diskotéce, na které si zařádily nejen děti, ale i paní uklízečky a paní učitelky.

Celé masopustní období jsme si hezky užili a děti se už moc těší, co si pro ně připraví paní učitelky na velikonoční týden.

Přidáno 22. 3. 2024, autor: Soňa Švejdová