Jablíčkový týden s Jablečňákem

Týden od 2.10. do 6.10. 2023 byl v naší školce ve znamení jablíčkobraní. V pondělí se děti seznámily s Jablečňákem, kterého okousal a zahodil zlobivý kluk František. Jablečňáček plakal a bál se, že už nemá žádný domeček na zimu, a tak mu děti slíbily, že se o něj postarají a najdou mu nový domeček. Postupně se vystřídal ve všech třídách a sledoval, jak si děti hrají s jablíčky, která si donesly z domu.  Děti se učily poznávat názvy a barvy ovoce, jeho chuť, počítat je nebo porovnávat tvary a velikosti.

Ve středu společnými silami zasadily na naši školkovou zahradu malou jabloňku, která bude novým domečkem pro Jablečňáka.

Ve čtvrtek nás čekaly venku na zahradě hravé úkoly. Děti házely jablíčky do koše, prolézaly tunelem jako červík, vozily jablíčka na kolečku nebo přenášely jablíčko   po lávce. Sladkou tečkou na závěr byl bonbónový červík pro všechny malé závodníky.

V pátek od rána děti společně s paní učitelkami krájely různé druhy ovoce a připravovaly ovocné dobroty. Dopoledne jsme se opět všichni sešli na terase naší školky. Tady už byl připravený ovocný raut – štrůdl, ovocný salát, jablíčkový kompot, ovocné špízy a smoothie. Děti ukázaly Jablečňáčkovi jeho nový domeček v jabloňce a slíbily mu, že se o jabloňku budou hezky starat. Závěrečná hostina s taneční diskotékou byla krásným zakončením celého týdne.

Koťátka: Fotogalerie - Žižkov - MŠ Korálky Havlíčkův Brod (mskoralky.cz)

Motýlci: Fotogalerie - Žižkov - MŠ Korálky Havlíčkův Brod (mskoralky.cz)

Štěňátka: Fotogalerie - Žižkov - MŠ Korálky Havlíčkův Brod (mskoralky.cz)

Berušky: Fotogalerie - Žižkov - MŠ Korálky Havlíčkův Brod (mskoralky.cz)