Indiánské léto v MŠ Žižkov

Celý červen se v mateřské škole Žižkov, odloučeném pracovišti MŠ Korálky Havlíčkův Brod, nesl v duchu indiánského léta.

Děti s paní učitelkami hrály indiánské hry, vyráběly čelenky nebo postavily pravé indiánské tee-pee.

Vše vyvrcholilo 13.června, kdy se na zahradě uskutečnila akce pro rodiče a děti nazvaná „Indiánské léto“. Na děti čekala spousta zábavy ve formě zdolávání různých indiánských disciplín a úkolů. Jezdily „na koni“, plížily se pod překážkou, házely oštěpem na bizona nebo je rodiče vozili v kolečku jako na kajaku. Velký úspěch mělo také pravé indiánské malování na obličej nebo rýžování zlatých kamínků v písku. Do akce se s chutí zapojily také paní uklízečky, které ušily celému personálu školky indiánské šaty a paní kuchařky, které napekly výbornou buchtu. Za to jim patří velký dík. Obrovské poděkování náleží také zástupcům rodičů, kteří se z velké míry zapojili do pořádání celé akce. Zajistili posezení, občerstvení anebo připravili spoustu výborných dobrot. Na závěr si děti zatančily indiánské tance a vítězný pokřik byl signálem k zapálení indiánského ohně a k opékání špekáčků. Děti si domů kromě hezkých zážitků odnášely i drobný dáreček v podobě indiánského lapače snů, který pro ně vyrobily paní učitelky.

Závěrečnou tečkou byl celoškolkový výlet do Westernového městečka Stonetown u Humpolce. Děti odjížděly s velkým těšením a dobrou svačinkou. V městečku už na ně čekal ten pravý divoký západ.

Zhlédly práci kovbojů s lasem, prošly si budovy zařízené v dobovém duchu a vyzkoušely svoji zručnost v různých disciplínách.

Společně jsme si tak užili hezké dny plné letní atmosféry a pohody.

Společné fotogalerie

Fotogalerie - Žižkov - MŠ Korálky Havlíčkův Brod (mskoralky.cz)

V jednotlivých videogaleriích naleznete společné video.

Přidáno 22. 6. 2023, autor: Soňa Švejdová